Paylas.Forumh.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Yedek kalıyorum çünkü Arda var!"

Hayır "Yedek kalıyorum çünkü Arda var!"

Mesaj tarafından Okn Perş. Mart 01, 2007 10:44 am

Carrusca, yedek kalmasının sebebini aynı mevkiide oynadıkları Arda'ya bağladı

Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Marcelo Adrian Carrusca, bir futbolcunun kendisini gösterebilmesi için en gerekli şeyin devamlılık olduğunu belirterek, "Ben teknik direktör olsaydım, her maçın 11'ine kendimi koyardım" dedi. Carrusca, sarı-kırmızılı kulübün resmi yayın organı Galatasaray dergisinde yayınlanan röportajında, bu takımda formayı kapmanın zor olduğunu bildiğini kaydederek, "Takımda fazla oynayamamam konusunda konuşmam gereksiz. Bu tamamen teknik direktörün vereceği bir karar. Benim futbolcu olarak görevim çalışmak, her hafta oynayacakmış gibi hazır olmak, hocanın istediklerini yapmak. Sahada da en iyisini yapmak. Kimse hocaya 'Niye oynatmıyorsun' diyemez. Bunlara oyuncular da dahil. Oyuncuların görevi istenenleri yapmak. Daha sonrası da teknik direktörün kararını beklemek" şeklinde konuştu.

Galatasaray'da oynamasını engelleyen şeyin, teknik direktörün kendisini oynatmayı düşündüğü yerde, çok iyi bir oyuncu olan Arda'nın bulunması olduğunu anlatan Arjantinli oyuncu, "O formunun zirvesinde ve Arda'nın oynaması nedeniyle benim forma giyememem kabul edilebilir bir sebep" ifadesini kullandı.

Carrusca, Türkiye'nin en güçlü kulübü Galatasaray'a geldiğini bildiğini belirterek, "Tabii ki ben daha fazla vakit almayı isterim. Fakat futbolun içinde bunlar var. Ben kendimi gösterebileceğime eminim" dedi.

"TÜRKİYE'DE FUTBOL TAHMİNLERİMİN ÜSTÜNDE"

Carrusca, Türkiye'de tahminlerinin üstünde çok hızlı oynanan ve çok agresif bir futbolla karşılaştığını söyledi.

Gerek taktiksel, gerek ise saha içinde oynanan oyun açısından değerlendirildiğinde futbolun Türkiye'de çok hızlı oynandığını söyleyen Carrusca, sahaların maçlardan önce ıslatılmasının da oyunun hızını etkilediğini anlattı.

Carrusca, Arjantin'de Türkiye'ye oranla daha fazla teknik oyuncu olduğunu, ancak burada oyuncuların daha çok güçlü olmaları ile değerlendirildiğini ifade etti.

"İNŞALLAH ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

Geçen sezon olduğu gibi bu sezon da Fenerbahçe ile aralarında büyük bir şampiyonluk mücadelesi olduğunu anlatan Arjantinli oyuncu, "İnşallah şampiyon biz olacağız'' dedi.

Carrusca, ligdeki mücadelenin son haftalara kadar süreceğine inandığını kaydederken, kendilerinin şampiyon olabilmek için her şeye sahip olduklarını vurguladı.

"HİÇ DİL BİLMEYEN FEVZİ İLE ÇOK İYİ ANLAŞIYORUM"

İngilizcesinin iyi olmadığını, ancak herkesle iyi anlaştığını belirten Carrusca, buna rağmen hiç yabancı dil bilmeyen kaleci Fevzi ile çok iyi anlaştığını söyledi.

Arjantinli oyuncu, Mondragon ile İspanyolca konuştuğunu, Iliç ile biraz İspanyolca, biraz da İtalyanca konuşabildiğini dile getirirken, "Ama Fevzi İngilizce ve İspanyolca bilmiyor. Hangi dilde konuştuğumuzu ben de bilmiyorum, ama şahane anlaşıyoruz. Hasan Kabze'yle de aynı şekilde çok iyi anlaşıyoruz" diye konuştu.

Kaynak:By Okn
Okn
Okn
BANNED
BANNED

Erkek Mesaj Sayısı : 292

http://www.carizma.team-talk.net

- Similar topics